NÁŠ PRÍBEH

Sme Katka a Tomáš, dvaja milovníci lokálnych výrobkov, skutočných chutí a tradícií. Jedného dňa nám začali chýbať sladké chute pripomínajúce vôňu babkinej kuchyne a tak sme sa rozhodli vytvoriť SRP. sirupy, ktoré Vás vrátia späť do detských čias.

Pochádzame z bratislavskej Rače. Starí Račania poznajú našu oblasť pod nie veľmi pozitívnym názvom „Údolie vrahov“. Pred nedávnom sme pri prechádzke v lese stretli staršiu pani, ktorá nám konečne vysvetlila ako tento názov vznikol. Vraj tu počas 2.svetovej vojny bývala skupinka mladých nemeckých vojakov, ktorí ľudí z roztopaše strieľali z kostolnej veže. Ktovie, čo je na tom pravdy. Dnes sa nemusíte už tohto názvu obávať. Je to naopak krásna a kľudná časť Rače priamo pod lesom. Kúsok od domu nám behajú srnky, záhradu pravidelne rozrívajú diviaci a v streche sa občas udomácni kuna. Ani by ste neverili, že ste stále v Bratislave.

"

Nikdy neviete, kam Vás jedna myšlienka privedie

Doma sme si viac a viac začali uvedomovať, že sa chceme aspoň pokúsiť navštevovať častejšie našu špajzu s poctivo pripravenými domácimi výrobkami ako obchod s predpripravenými náhradami reálnych chutí. Rozhodli sme sa obetovať viac času výrobe domáceho pečiva a koláčov, sušeného ovocia, pretlakov, lekvárov a v neposlednom rade aj sirupov. Práve sirupy sa stali medzi našimi známymi najobľúbenejším darčekom.

Nikdy neviete, kam Vás jedna myšlienka privedie. Keď si kamaráti začali pýtať náš domáci sirup čoraz častejšie prišla tá prelomová – pripomenúť chuť detstva čo najviac ľuďom.

A preto, ak teraz o nás čítate, dúfame, že už máte SRP. z Vášho obľúbeného ovocia v pohári a usmievate sa tak na svet, ktorý Vám zrazu pripadá akýsi krajší a sladší – tak sladký, ako naše sirupy 🙂

KATKA A TOMÁŠ

Zakladatelia SRP. Sirupov